Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V pořádku

Pero Parker jako dárek

Chcete dát blízkému nebo obchodnímu partnerovi jako dárek nějaké pěkné značkové pero Parker? Chcete mít jistotu, že obdarovaný bude pero používat a rád s ním psát? Vybrat není jednoduché a je dobré vybírat podle několika parametrů:

 

- Cena:
Nejdůležitější parametr při výběru. Je důležité vědět, kolik chce te zhruba do nákupu pera investovat. Pěkné kvalitní pero, které bude obdarovanému sloužit mnoho let, se dá koupit v ceně nad 500 Kč. Levnější pera (u Parker to jsou řady Jotter a Vector) jsou ve většině případů plastová. Ta se rychlejí poškrábou a při pádu mohou prasknout. Je lepší volit tedy kovová pera. Dražší pera mívají vícevrstvý lak odolnější proti poškrábání a nebo bývají vyrobena z ušlechtilých materiálů jako zlato, stříbro atd.

 

- Barva:
Také velmi důležitý parametr. Nekupujte pero se zlatými doplňky, pokud obdarovaný nosí jen stříbro. Nejuniverzálnějšími barvami jsou stříbrná a černá.

 

- Určení:
Mladší muži mají také rádi pera moderní a designově zajímavá. Např. IM Blue Black nebo z těch dražších např. Parker Premier Deluxe. Starší muži raději sáhnou po tradičním modelu - Sonnet. Mladší ženy berou pero spíše jako šperk. Požadují moderní design, nebrání se i luxusnějšímu zdobení. Starší ženy spíše uznávají elegantní jednoduchost.

 


- Typ pera:
Pera se dělí na tři základní typy – kuličkové, plnicí nebo keramické. Typ je dobré si pořádně rozmyslet.

- kuličkové - Kuličkové pero je vhodné pro každého. V náplni je tuhá pasta a při psaní se musí mírně tlačit. Za to píše plynule, nevytéká a vydrží dlouho psát.


- plnicí - Plnicí pera mají hrot, který má ve svém středu štěrbinu, kterou protéká inkoust. Do pera se pak dávají buď bombičky a nebo plní konvertorem z lahvičkového inkoustu. Plnicí pero ale není vhodné pro každého. Některým lidem se s ním špatně píše. Leváci si mohou napsaný text rozmazávat. Základním radou tedy je: Pokud si nejste jistí, že obdarovaný bude psát plnicím perem, radši mu kupte jiný typ. Nebo se může stát, že pero zůstane ležet zapomenuté někde v šuplíku.


- keramické - Keramické pero, jinak taky roller, vyplňuje mezeru mezi plnícím a kuličkovým perem. Kombinuje vlastnosti obou: lehkost psaní po plnícím a jednoduché ovládání po kuličkovém peru. Náplně jsou plněny inkoustem, který má nižší hustotu než pastová náplň u kuličkového pera a proto roller umožňuje uživateli psát i při nejlehčím dotyku hrotu s papírem. Roller má vždy víčko, které dává peru elegantnější vzhled.


- dárkové sady - Pokud si nejste jistí jaký typ koupit, zkuste nějakou pěknou dárkovou sadu, která se většinou skládá z více per nebo je do ní vložený nějaký jiný doplněk - pouzdro, zápisník.