Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím
Doprava zdarma
Parker Duofold LE 100th sada 3 plnicích per

0.0/5 (0 hlasů)

Parker Duofold LE 100th sada 3 plnicích per

foto12600 foto12604 foto12603 foto12602 foto12601

V roce 2021 uplynulo 100 let od uvedení ikonického pera Parker Duofold a na oslavu této události vydal Parker výroční speciální edici Parker Duofold 100th. Elegantní dárková sada obsahuje 3 ks plnicích per Duofold. Každé pero je individuálně očíslované. Celkem bylo vyrobeno pouze 100 těchto sběratelských tříkusových sad. Pro Českou republiku a Slovensko je určeno jen 5 kusů.

 

Sada obsahuje kultovní variantu Duofold Big Red, která byla uvedena na trh v roce 1921 a okamžitě vyvolala celosvětový zájem spotřebitelů. Originální a rušivá barva potlačila stereotyp do té doby upřednostňovaných černých per.

 

Druhým plnicím perem v sadě je technicky vzato nikoliv Duofold, ale pero modelu Black No. 26, které vydláždilo cestu pro první text na povrchu Duofoldu. V roce 1921 byl na pero vytištěn nápis „Duofold“ a tato černá verze následně zůstala v sortimentu natrvalo.

 

Posledním plnicím perem v sadě je Lapis Lazuli v intenzivní modré barvě, která odkazuje na temně modrý drahokam stejného jména. Pro simulaci vzhledu drahokamu byly přidány malé modré a bílé skvrny, které peru dodávají extra hloubku a lesk.

 

Pera jsou vyrobená ve francouzském Nantes z 22 ručně sestavených komponentů. Těla a víčka z několika tenkých vrstev difuzně vázané vzácné pryskyřice vytváří nápadné barevné pruhy. Úchopy jsou z lesklé černé pryskyřice. Korunky víček jsou z plátkového zlata s rytinou 100th - stého výročí. Prstence na víčku, typické pro Duofold, jsou z plátkového zlata. Ikonické klipy ve tvaru šípu jsou pokovené zlatem. Hroty z 18karátového zlata (ryzost Au 750/1000) se zdobnou rytinou karetního esa a stého výročí jsou částečně pokovený rhodiem. Dvoukanálkovým systémem přívodu inkoustu k hrotu pera. Součástí per je také pozlacený konvertor De Luxe pro plnění pera inkoustem z lahvičky.

 

V této elegantní sadě tak naleznete všechno, co „bouřlivá a divoká" 20. léta znamenala: nevázanou popkulturu i životní styl a odklon od tradic. Dodáváno v luxusním boxu ze dřeva s lesklým černým povrchem včetně 1 balení černých inkoustových bombiček a také brožury s informacemi o této limitované edici a certifikátem pravosti podepsaný Geoffreyem S. Parkerem, pravnukem zakladatele značky.

 

Tato limitovaná edice je oslavou elegance, mimořádného řemeslného mistrovství značky Parker i průkopnického ducha zakladatele  George S. Parkera. Duofold slaví 100 let, během kterých stihl neskutečné věci - například slavný experiment s pádem z letadla z výšky 915 metrů, který měl potvrdit jeho nezničitelnost. Duofold používalo mnoho slavných uživatelů a byl u mnoha historických událostí. Sir Arthur C. Doyle s ním napsal knížky se Sherlockem Holmesem a Boris Jelcin a George Bush podepsali Duofoldem v roce 1992 dohodu o snížení strategických zbraní START II.

Naše cena: 104 900
Cena bez DPH:86 694 Kč
Dostupnostpodle variant
Dodání

na dotaz

Hrot:
Počet: ks
Jak se liší hroty

F - Slabý hrot (Fine) - Je oblíbený převážně u žen.
Mírným tlakem při psaní vytváří jemnou stopu. 

M - Střední hrot (Medium) - Vhodný pro většinu uživatelů.
Průměrný tlak a šíře stopy při psaní. Nejprodávanější šířka hrotu.

Záruční doba24 měsíců Kód produktu1502/8133553