Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím

Pero Parker jako dárek

Chcete dát blízkému nebo obchodnímu partnerovi jako dárek nějaké pěkné značkové pero Parker? Chcete mít jistotu, že obdarovaný bude pero používat a rád s ním psát? Vybrat není jednoduché a je dobré vybírat podle několika parametrů:

 

- Cena:
Nejdůležitější parametr při výběru. Je důležité vědět, kolik chce te zhruba do nákupu pera investovat. Pěkné kvalitní pero, které bude obdarovanému sloužit mnoho let, se dá koupit v ceně nad 500 Kč. Levnější pera (u Parker to jsou řady Jotter a Vector) jsou ve většině případů plastová. Ta se rychlejí poškrábou a při pádu mohou prasknout. Je lepší volit tedy kovová pera. Dražší pera mívají vícevrstvý lak odolnější proti poškrábání a nebo bývají vyrobena z ušlechtilých materiálů jako zlato, stříbro atd.

 

- Barva:
Také velmi důležitý parametr. Nekupujte pero se zlatými doplňky, pokud obdarovaný nosí jen stříbro. Nejuniverzálnějšími barvami jsou stříbrná a černá.

 

- Určení:
Mladší muži mají také rádi pera moderní a designově zajímavá. Např. IM Blue Black nebo z těch dražších např. Parker Premier Deluxe. Starší muži raději sáhnou po tradičním modelu - Sonnet. Mladší ženy berou pero spíše jako šperk. Požadují moderní design, nebrání se i luxusnějšímu zdobení. Starší ženy spíše uznávají elegantní jednoduchost.

 


- Typ pera:
Pera se dělí na tři základní typy – kuličkové, plnicí nebo keramické. Typ je dobré si pořádně rozmyslet.

- kuličkové - Kuličkové pero je vhodné pro každého. V náplni je tuhá pasta a při psaní se musí mírně tlačit. Za to píše plynule, nevytéká a vydrží dlouho psát.


- plnicí - Plnicí pera mají hrot, který má ve svém středu štěrbinu, kterou protéká inkoust. Do pera se pak dávají buď bombičky a nebo plní konvertorem z lahvičkového inkoustu. Plnicí pero ale není vhodné pro každého. Některým lidem se s ním špatně píše. Leváci si mohou napsaný text rozmazávat. Základním radou tedy je: Pokud si nejste jistí, že obdarovaný bude psát plnicím perem, radši mu kupte jiný typ. Nebo se může stát, že pero zůstane ležet zapomenuté někde v šuplíku.


- keramické - Keramické pero, jinak taky roller, vyplňuje mezeru mezi plnícím a kuličkovým perem. Kombinuje vlastnosti obou: lehkost psaní po plnícím a jednoduché ovládání po kuličkovém peru. Náplně jsou plněny inkoustem, který má nižší hustotu než pastová náplň u kuličkového pera a proto roller umožňuje uživateli psát i při nejlehčím dotyku hrotu s papírem. Roller má vždy víčko, které dává peru elegantnější vzhled.


- dárkové sady - Pokud si nejste jistí jaký typ koupit, zkuste nějakou pěknou dárkovou sadu, která se většinou skládá z více per nebo je do ní vložený nějaký jiný doplněk - pouzdro, zápisník.